773 133 331

Po - Pá od 09:00 do 17:00 hod
Sobota po telefonické dohodě

 

Auto na leasing nebo úvěr?

Do 60 min odjíždíte novým vozem od nás

Cesta na dovolenou ve vypůjčeném autě. Na co si dát pozor?

10.05.2016

Patříte mezi rodiny, které vlastní menší nebo starší automobil a díky tomu jsou nuceni si minimálně jednou za rok půjčit auto na dovolenou? V případě, že vám ho půjčí váš známý nebo kamarád, může vás silniční kontrola nemile překvapit. Hlavně v zahraničí. Jen tak si od někoho vypůjčit auto prostě není možné. A na co si dát v tomto případě pozor?

Asi nejdůležitější a přesto nejvíce opomíjenou věcí je potvrzení majitele vozidla, že vám vůz vůbec zapůjčil. Některé země toto potvrzení vyžadují při silniční kontrole a jeho absenci trestají tučnou pokutou, v jiné zemi vás rovnou otočí a pošlou zpět domů pokud neprokážete, že majitel se zapůjčením auta souhlasí. Než se vše vyřeší může být auto zabaveno policií. Potvrzení musí být sepsáno nejlépe v anglickém nebo jiném světovém jazyce.  

Díky každoročním hlášením asistenčních služeb a pojišťoven o  poruchách v zahraničí známe nejčastější závady při cestách na dovolenou a vy se jich díky nám můžete lehce vyvarovat. Myslíte si, že na prvním místě jsou poruchy motoru? Nemáte pravdu.

V žebříčku vedou obyčejné defekty pneumatik. Nezapomínejte proto na větší zatížení vozidla zavazadly a na velmi vysoké teploty za kterými se během prázdnin vydáváme. Překontrolujte nejen tlak pneumatik a zvyšte ho podle zatížení, ale i hloubku dezénu tak aby pneumatiky vydrželi vyšší opotřebení díky vysoké teplotě a ujeté vzdálenosti.

Na druhém místě jsou problémy s chlazením motoru opět způsobené přetěžováním chladící soustavy vysokými teplotami, přeloženým autem nebo dlouhou dobou jízdy. Vyvarujte se proto nedostatku chladící kapaliny v systému.

Potíže při dlouhých a náročných cestách do ciziny jsou vlastně přímo úměrné stáří vozu a jeho technickému stavu. To nemluvím o dobrém pojištění a asistenčních službách. Myslím, že právě proto každým rokem přibývá lidí, kteří nespoléhají na náhodu a obrátí se na služby autopůjčovny disponující zánovními servisovanými vozy navíc plně pojištěnými s asistenčními službami.

Ať už se rozhodnete jakkoliv, přejeme tisíce kilometrů bez starostí a polízanic.

 Dovolená s autopůjčovnou

»zpět do archivu novinek

[Přeskočit navigaci]

Novinky

Cesta na dovolenou ve vypůjčeném autě. Na co si dát pozor?

[ 10.05.2016]

Na co musíte myslet před cestou na zahraniční dovolenou v půjčeném autě? Co nezapomenout udělat pro její hladký průběh?

Více aktualit